Görme Engelliler

HOŞGELDİN 2012-2013

2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapılmıştır.

          2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı 17/09/2012 Pazartesi günü yapılan programla gerçekleştirildi. Edebiyat Öğretmeni Davut ÇELİKTÜRK tarafından hazırlanan program öğrencilerimizden Berna GÜNDOĞMUŞ tarafından sunuldu.

           Programda Okul Müdürü Hayri SERTGÖZ, Müdür Yardımcısı Yaşar ÇOLAK ve Tarih Öğretmeni Bilal YAMAN konuşma yaptı. Okul Müdürü Hayri SERTGÖZ: ``Alanya Lisesi öğrencisi olması ayrıcalığına`` vurgu yaparken; Tarih Öğretmeni Bilal YAMAN:``Sizler bu okulu bitirdikten sonra, bu toplumun her türlü sorunlarıyla yakından ilgilenen sorumlu bireyler olacaksınız. Dolayısıyla sizler, en güzel eğitimi alabilmek için sizlere sağlanan Alanya Lisesi imkanlarını çok iyi değerlendirmeli, size gösterilen çabalara karşılık sizler de elinizden gelen çabayı göstermelisiniz.`` dedi.

           Okulumuzdan mezun olup üniversiteyi kazanan öğrenciler adına Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakultesini kazanan Hasan BAŞARAN:``Çalışmadan başarının gelmesini beklemek beyhude bir bekleyiştir.Hiçbir başarı tesadüfi değildir.`` diyerek çalışmanın önemine bir kez daha vurgu yaptı.